Ловрен зажали што влезе во октагонот со Кро Кап (видео)

Дејан Ловрен, фудбалерот на рускиот Зенит, се осмели да влезе во октагонот и да се бори против Мирко Филиповиќ Кро Кап.

Некогашната „ѕверка“ во ММА светот му одржа лекција на хрватскиот фудбалер, кој пак даваше сè од себе во борбата. Кро Кап лесно го фрли Ловрен на подот, а потоа го натера да ја предаде борбата со рутински зафат.

Спарингот меѓу Ловрен и Кро Кап можете да го видите на следниот ЛИНК.

- Оглас -

Најнови вести