Луда прослава во соблекувалната на Дортмунд (Видео)

Играчите на Борусија Дортмунд заслужија да се радуваат после победата над Пари Сен Жермен и пласманот во финалето на Лигата на шампионите.

Се појави снимка од соблекувалната на „Паркот на принцовите“ во која беше сместен германскиот тим, и се гледа дека било весело. Како и во други случаи, најрасположен беше некој што не ни стапна на терен и нема придонес за победата.

Погледнете го шоуто на резервниот голман Александер Мајер:

- Оглас -

Најнови вести