„Луди“ тикети за уште „полуди“ добивки во Sport Life

Дека и само со два уплатени меча може да се стигне до убава добивка од 1.000 евра, доказ е тикетот уплатен во Кисела Вода. Тактиката е иста, да се одигра полувреме-крај, и тоа „два во икс“. Погодени се два меча од Топ 5 лигите.

Борусија Дортмунд водеше со 1:0 на полувреме кај Аугсбург благодарение на голот на Азар во 35-тата минута, но домаќините не се предадоа и со погодокот во 78-мата минута стигнаа до 1:1. Речиси идентично беше на дуелот Троа – Олимпик Марсеј. Гостите први дадоа гол во 28-мата минута, и тоа преку Паје од пенал, но домаќините се вратија во второто полувреме и со погодокот буквално во последната минута од мечот стигнаа до 1:1, па тикетот уплатен со 200 денари донесе добивка од 61.975 денари.

ЕДНА ОД НАЈПОПУЛАРНИТЕ ИГРИ МУ ДОНЕСЕ 2.000 ЕВРА

Играта 1-3 I& 1-3 II му донесе среќа вредна 2.000 евра на играч што уплатил во Кочани. Одиграни се девет натпревари од саботната понуда и на сите имаше барем еден, но не повеќе од три гола во двете полувремиња. Добивката од 121.695 денари е само со 200 денари уплата.

Погодените мечеви се од Топ 5 лигите во Европа, и тоа: Салернитана – Болоња 1:1 (0:1), Емполи – Јувентус 2:3 (1:2), Сасуоло – Фиорентина 2:1 (1:0), Баер Леверкузен – Билефелд 3:0 (1:0), Фрајбург – Херта 3:0 (1:0), Лидс – Тотенхем 0:4 (0:3), Брајтон – Астон вила 0:2 (0:1), Хетафе – Алавес 2:2 (0:1), Атлетико Мадрид – Селта Виго 2:0 (1:0).

Алавес во првото полувреме даде гол во 45+1 минута за водство од 1:0, додека во второто полувреме беа постигнати три гола веќе во 72-рата минута, па во последните 20-тина минути едноставно не смееше да има погодоци и така се случи. На Сасуоло – Фиорентина немаше голови во второто полувреме до 88-мата минута, а потоа по еднаш погодија двата тима.

ПОГОДЕНА ВКУПНА КВОТА ОД 5.804

На голови е уплатен тикетот во Врапчиште, кој само со 20 денари, донесе добивка од 116.098 денари. Тактиката е иста, и тоа Т12+ГГ (домаќинот да даде два гола, а на крајот да заврши гол-гол), а само во еден случај е гостинот да даде два и да биде гол-гол. Мечевите се од петочната понуда, што е доказ дека токму петок е ден да се игра на голови.