Лудило на „Драгао“: На Порто му требаа само 32 секунди за 1-0 и 7 минути за 2-0 против Бенфика (Видео)

Порто само по 32 секунди поведе со 1-0 против ривалот Бенфика во осминафиналето на Купот на Португалија. Гостите од Лисабон беа во шок, а само шест минути подоцна, Порто даде уште еден гол и веќе води со 2-0.

Еванилсон и Витиња беа стрелци на головите. Ова е голот на Еванилсон за 1-0:

- Оглас -

Најнови вести