Лудо беше во соблекувалната на Реал (Видео)

Фудбалерите на Реал Мадрид и тоа како покажаа дека знаат да играат врвен фудбал кога е најпотребно, па заслужено ќе бидат дел од финалето во Лигата на шампионите. Кралевите не се предадоа против Сити и на крајот тоа им се исплати и победија со 3:1, па сега се на еден меч од 14-тата европска титула.

По чудесниот пресврт против Манчестер сити, играчите на Реал Мадрид во соблекувалната покажаа дека и тоа како знаат да прослават ваков успех.

- Оглас -

Најнови вести