Лудо полувреме во Торино, Јуве водеше 2-0, па прими два гола за 72 секунди (Видео)

Јувентус и Сампдорија одиграа полувреме од кое може да бидат задоволни неутралните љубители на фудбалот.

Фаворитот поведе 2-0, ги имаше конците во свои раце, но наеднаш ги испушти, и дозволи гостите за нешто повеќе од една минута да дадат два гола и да изедначат на 2-2.

Ова е голот на Србинот Ѓуричиќ со кој Самп изедначи на 2-2:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести