Лукаку ја најави победата на Рома, но не го славеше голот (Видео)

Рома вечерва на „Олимпико“ во Рим го победи Фрозиноне со 2-0, но и после втората победа сезонава, понатаму е под Фрозиноне на табелата во Серија А после седум одиграни кола.

Првиот гол го постигна Ромелу Лукаку, кој откако ја затресе мрежата на гостите, не се радуваше. Многумина се прашуваа зошто Белгиецот не прославува, а причината беше тоа што Лукаку не беше сигурен дека голот е регуларен.

Дури откако од ВАР собата потврдија дека немало офсајд, Лукаку ги крена рацете, но и тогаш не се израдува нешто премногу на својот 60-ти гол во Серија А во кариерата.

https://twitter.com/i/status/1708559563241173133

- Оглас -

Најнови вести