Лукман со најлошата Паненка која е видена, ги израдува сите кои се обложија на Вест Хем (Видео)

Адемола Лукман вечерва е омилен играч кај фановите на Вест Хем и кај сите обложувачи кои типуваа на победа на Чеканите против Фулам. Вест Хем во 90-та минута поведе со 1-0, а пет минути подоцна беше досуден пенал за гостите. Лукман имаше шанса да изедначи и на својот тим да му донесе бод, и пеналот сакаше да го изведе мангупски, со популарната Паненка. Но, обидот заврши катастрофално, па голманот Лукаш Фабијански без проблем одбрани.

Погледнете го неуспешниот обид кој е главен хит вечерва:

https://twitter.com/i/status/1325197208556204032

- Оглас -

Најнови вести