Магија – Дончиќ го даде најубавиот кош што не важи, Далас постави нов рекорд (Видео)

Словенецот постигна невиден кош во неверојатна вечер на Маверикс и победата од 127:59 против Шарлот, што е нов рекорд во претсезонски меч во НБА-лигата.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *