Мајстор си е мајстор – Пандев за 2:0 за Македонија

Македонија има водство од 2:0 во дуелот против Ерменија во Скопје. Капитенот Горан Пандев ги израдува нашите навивачи, откако во 59 минута ја затресе мрежата на гостите.
Џани Алиоски одлично влезе во шеснаесетникот, успеа да направи простор за нафрлување директно во петерецот, а Пандев искусно реализираше за 2:0. За Пандев ова е 35 погодок во 95 натпревар во репрезентативниот дрес. Популарниот Гоче немаше погодено од ноември минатата година кога ја затресе мрежата на пријателскиот дуел против Норвешка.
До крајот на мечот остануваат нешто помалку од половина час во кои нашите фудбалери треба да ја задржат предноста и да сеодвојат на првото место во групата од Лигата на Нации.

- Оглас -

Најнови вести