Мајстор за Специјален сингл – Со одиграни пет игри на мечот во Мадрид си заработи убава сума (ФОТО)

Специјалниот сингл на Sport Life нуди убава можност да се одиграат малку поинакви работи од вообичаените што ги има во понудата.

На вчерашниот дуел меѓу Реал Мадрид и Манчестер сити еден обложувач си заработи 7.638 денари, играјќи пет пара од специјалната понуда и имајќи уплата од 500 денари.

Тој бараше да има најмалку 10 шутеви во рамките на голот во регуларните 90 минути, а со двата гола на Реал Мадрид во последните мигови, бројот стигна до 11.

Квотата од 1.95 беше заокружена откако се бараше најмалку пет корнери по првото полувреме, а видовме дури седум за тој временски период.

„Најтесно“ и најнеизвесно беше кај жолтите картони, каде што се очекуваше таа бројка да биде над границата од 4.5, а последниот жолт картон дојде само на неколку секунди пред крајот, кога Федерико Валверде во 96-тата минута направи фаул на средината од теренот, со што го израдува нашиот обложувач.

- Оглас -

Најнови вести