Мајсторка вечерва одлучува кој ќе биде француски првак, привлечни се квотите во Sport Life

Асвел Вилербан по 21-ви пат ќе стане кошаркарски првак на Франција, или Монако за првпат во својата историја ќе се закити со трофејот? Одговорот на ова прашање ќе се добие вечерва, откако во „Астробал“ во предградието на Лион, овие тимови ќе го играат петтиот решавачки меч од плејофот.

Монако испушти на свој терен една меч-топка, сега предноста на домашниот терен е кај Асвел кој оди по својата трета титула едноподруго.

Обложувалницата Sport Life ви нуди можност да се обложите на многу игри поврзани со мечот, меѓу нив и на број на поени на главните кошаркари од двата тима.

- Оглас -

Најнови вести