Македонија е во златната средина во една категорија на ЕП (Фото)

Се наоѓаме точно на 12-тото место, а немаме ништо против така да биде и во конечниот пласман на шампионатот, што би значело дека ќе ја минеме првата фаза во Ц групата со Австрија, Украина и Холандија.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *