Македонија ќе има поддршка од Фалангата и во Рим!

Фудбалската репрезентација на Македонија во петок во 20:45 часот ќе ѝ гостува на Италија во Рим, во квалификациски натпревар за пласман на Европското првенство. Иако нашата репрезентација нема шанси да се пласира на континенталниот собир, сепак, навивачите од Македонија, но и од ширум Европа се подготвуваат да ги бодрат македонските фудбалери.

Во Рим ќе биде организирана фан-зона за македонските навивачи која ќе биде на Piazzale di Ponte Milvio во Рим. Повеќе информации околу организацијата може да најдете на линкот подолу.

- Оглас -

Најнови вести