Македонија со 3-4-3 тргнува во напад против Фарски Oстрови (Фото)

Селекторот Благоја Милевски за денешниот пријателски меч со Фарски Oстрови направи неколку измени во почетниот состав во однос на стартерите кои почнаа против Малта.

Од 18 часот на терен ќе истрчаат: Шишковски, С. Ристовски, Велковски, Ристевски, Алиоски, Атанасов, Барди, Етеми, Чурлинов, М. Ристовски, Несторовски.

- Оглас -

Најнови вести