Македонија утре ќе ја победи Црна Гора на ЕП!

Малку недостасуваше за македонската ракометна репрезентација вчера да направи изненадување во дуелот против Словенија, во првото коло од Европското првенство. Иако беа аутсајдери на хартија, нашите ракометари одлично се држеа и до самиот финиш имаа шанса да останат непоразени. За жал, тоа не се случи, па Словенците се радуваа на триумф од 27:25.

Следниот предизвик за нашите ракометари е дуелот против Црна Гора во второто коло. Според коефициентите во Sport Life, овојпат Македонија ќе ја има фаворитската улога.

За победа на нашите ракометари, коефициентот е 1.35, додека триумф на Црна Гора се вреднува со квота од 4.20.

- Оглас -

Најнови вести