Македонија води со 1:0 – Голчиште на Елмас, акција како модел за ЕП (Видео)

Нашиот најмлад репрезентативец мајсторски реагираше по центаршутот на Езџан Алиоски во 55-тата минута и ни донесе предност од 1:0.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *