Македонскиот клупски ракомет со пад од две позиции, но остануваме со четири клуба во Европа

И во 2021/22 Македонија ќе има еден претставник во ЛШ и три во Европската лига на ЕХФ.

Слични вести...

1 Response

  1. Avatar Перо напиша:

    клуБски, не клупски

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *