Македонските херои на Инстаграм реагираа за противникот во баражот (ФОТО)

Македонските фудбалери со големо нетрпение го чекаа денешниот ждреб за Баражот за СП во Катар.

Тие, на социјалната мрежа Инстаграм, обиавија „сториња“ на кои што не беше напишано ништо, а само беше постирано знамето на Македонија, што секако јасно укажува дека се подготвени за борбата што ги очекува.

Малку поразлични објави имаа Алекс трајковски и Илија Несторовски, кои беа означени од заеднички пријател од Италија.

Столе Димитриевски

Енис Барди

Елиф Елмас

Александар Трајковски

Илија Нестороски

- Оглас -

Најнови вести