Македонските репрезентативци асистираа, Динамо зависи сам од себе дали ќе биде прв

Стефан Ристовски имаше две, а Аријан Адеми една асистенција, во победата на загрепски Динамо од 3-0 против Славен Белупо во меч од хрватската лига. Модрите сите три гола ги дадоа во првото полувреме.

После овој триумф, Динамо е на пет бода заостанување зад лидерот Осиек, но Динамо има и два меча помалку, па активно е вклучен во интересната битка за титулата. Покрај Осиек и Динамо, за трофејот се борат и Риека и Хајдук.

- Оглас -

Најнови вести