Малерозен ден за Квартараро: Се судри со Еспаргаро, продолжи да вози и претрпе нов пад (фото+видео)

Фабио Квартараро иако беше фаворит да победи на холандското гран при, Французинот ја заврши трката во Асен по само 11 круга.

Прво се судри со Еспаргаро при еден свиок, но и двајцата продолжија да возат. Сепак, возачот на Јамаха мораше да се откаже откако загуби контрола над моторот и лошо падна, дури и се жалеше на повреда на ногата.

- Оглас -

Најнови вести