Малку лево, малку десно: лудо шоу на илјадниците Белгијци низ Дизелдорф (Видео)

Белгија ќе има голема поддршка од трибините за време на средбата со Франција од осминафиналето на ЕВРО 2024.

Илјадници фанови од Белгија се во Дизелдорф спремни да бидат 12-ти играч на Црвените ѓаволи против фаворитот Франција. Според снимките од градот покрај реката Рајна, се гледа дека Белгијците се расположени.

Вакво нешто правеа и Холанѓаните пред некој ден, а и Белгијците го предизвикаа вниманието со своето скокање лево-десно:

- Оглас -

Најнови вести