Малку радост во тешки моменти за Австралија – Барти стигна до полуфинале, ќе игра против Кенин

Шампионката од Ролан Гарос ја израдува нацијата која преживува тешки моменти и е првата Австралијка по 36 години што ќе игра полуфинале на Гренд слемот во Мелбурн.

Слични вести...