Маслинко реши да ја сопре црната серија – МЗТ Скопје го победи Ловќен

Еден од најмладите кошаркари во таборот на Металците ги постигна победничките поени на нецели две минути до крајот за триумф од 75:74 и трето место по регуларниот дел на сезоната во АБА 2.

Слични вести...