Манасков откажа, Стоилов ќе бира меѓу Турција и Грција

Крилото на македонската репрезентација играше повреден на фајнафор турнирот во Келн, па сега мораше да го откаже настапот против Турција и Грција, а капитенот на Вардар ќе одбере еден од двата дуели во квалификациите

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *