Манчестер сити држи безбедна дистанца, со спорен гол се приближи кон титулата (Фото+Видео)

Со победата од 1-0 на гостувањето кај Брентфорд, Манчестер сити се одлепи на плус 8 бода во однос на Челзи и на девет пред Ливерпул (Ливерпул има еден меч помалку), а Граѓаните во претходните две ситуации, кога за Нова година имале ваква предност, на крај и ја освојувале титулата во Премиер лигата.

Голот за триумф го даде Фил Фоден. Погодокот можеби е регуларен, но за иста ваква ситуација вчера му беше поништен гол на Хари Кејн.

Ова е голот на Фоден со кој Сити освои три многу значајни бодови во трката за титулата во Англија:

- Оглас -

Најнови вести