Манчестер сити и Реал Мадрид имаат опасни напаѓачки адути, квотата за двоен стрелец е одлична

Во пребогатата специјална понуда на Sport Life посветена на натпреварот Манчестер сити – Реал Мадрид, една од игрите на кои можете да се обложите и добро да заработите е на двоен стрелец.

Квотата дека некој фудбалер ќе постигне два гола вечерва на „Етихад“ во Манчестер е 3,55.

Ако барате кој би бил тој играч што има најголеми шанси да постигне два гола, во прв план избиваат две имиња. Габриел Жедус од Сити и Карим Бензема од Реал.

Бразилецот е во добра форма, на последниот меч даде дури четири гола, а даваше по еден гол и на двата меча против Кралскиот клуб пред две сезони, со што беше најзаслужен што Сити го елиминира Реал.

Француската машина за голови, Бензема, практично сам го елиминира ПСЖ, а хет-трик направи и во едното четвртфинале против Челзи. Бензема е топ-фаворит за признанието играч на сезоната и ако има некој играч на Реал кој евентуално би дал два гола вечерва, дефинитивно тој е кандидатот.

- Оглас -

Најнови вести