Манчестерското дерби ги предводи квотите на денот во Sport Life (Фото)

За Манчестер јунајтед да постигне гол во првото полувреме на дербито со Манчестер сити, во Sport Life добивате квота од 2.45, и таа е најголемата од петте предложени квоти на денот во најдобрата обложувалница во Македонија.

Инаку, за петте предлози заедно, вкупниот коефициент изнесува 48.45.

Од Премиер лигата е и вториот предлог, на мечот Нотингем Форест – Лестер, да одиграте дека во двете полувремиња ќе има од еден до три гола. Оваа игра има квота 2.10.

Победа на Марсеј над Лориен, во комбинација со 2-4 гола на мечот, е нешто што во Sport Life во носи примамлива квота од 2.30.

Интер е фаворит против Верона, а ако верувате дека домашните ќе даваат голови во двете полувремиња, искористете ја квотата од 1.95.

Последниот предлог е да уплатите на Ајакс дека на средбата со Твенте во двете полувремиња ќе дава од еден до три гола. Квотата за ваквата опција е 2.10.

- Оглас -

Најнови вести