Мане уште на првиот меч за Баерн направи нешто што никогаш не го направи во Ливерпул (Видео)

Сенегалската и светска фудбалска ѕвезда, Садио Мане, летово од Ливерпул прејде во Баерн Минхен, а тој во Баварија веќе се чувствува како дома, иако за гигантот од Минхен одигра само два официјални меча, и на двата даде гол.

Баерн во Франкфурт победи со 6-1, Мане постигна еден гол, а после средбата, Мане се прекачи преку оградата, се качи на трибината на која беа фановите на Баерн, зеде мегафон и почна да навива со нив.

https://twitter.com/i/status/1555661243318501376

- Оглас -

Најнови вести