Мапата на Роналдо со 44 земји – Ја нема Македонија, најмногу страдаа Литванците и Швеѓаните (Фото)

Португалецот вчера со два гола против Франција го израмни рекордот на Али Даеи, а интересно е што не ни даде гол во единствениот меч што го играше против Македонија.

Слични вести...