„Маракана“ ќе биде тип-топ за ЛШ

Црвена ѕвезда по 26 години пауза, се враќа во луксузното друштво, во Лигата на шампионите, а за мечот против Наполи во вторник „Маракана“ ќе биде подготвена за спектакл.

Стандардите на УЕФА се ригорозни, особено за луксузно натпреварување од калибарот на Лигата на шампионите, па раководството на „црвено-белите“ мораше дополнително да го средува теренот.

Според изјавите на првите луѓе на Црвена ѕвезда, до вторник, до 21 часот, кога ќе почне мечот, сè ќе биде во ред.
Српскиот шампион за првпат игра во ваков формат на ЛШ, а ќе бие битка во групата Ц против Наполи, Пари Сен Жермен и Ливерпул.

Црвена ѕвезда е поранешен европски првак, еден од ретките од Источна Европа, и ја освои титулата во тогашниот Куп на европски шампиони во сезоната 1991/92.

- Оглас -

Најнови вести