Марин Докузовски е нов тренер на второлигашот МКК Куманово

Некогашниот македонски кошаркарски селектор Марин Докузовски е назначен за нов тренер на Младински кошаркарски клуб Куманово.

Од МКК Куманово се пофалија дека второлигашот кој постои од 2018 година во следните четири години ќе биде предводен од најтрофејниот кошаркарски стратег во Македонија.

- Оглас -

Најнови вести