Машала избор во Sport Life: Mоже да погодувате дури за 70-мина кошаркари колку поени ќе дадат денеска на ЕП

Обложувалницата Sport Life за денешните шест натпревари од Евробаскетот подготви вистинско уживање за обложувачите кои сакаат да типуваат број на поени на индивидуални кошаркари.

Во понудата има дури 70 различни играчи, што се многу можности за добивка. Ваше е само да уплатите на вашиот фаворит и точно да прогнозирате дали ќе постигне повеќе или помалку поени од зададената граница.

Денеска во прв план се дербијата Франција – Словенија и Литванија – Босна и Херцеговина.

Французите и Словенците се борат за прво место во својата група, поразениот паѓа на трето место и ќе добие понезгоден ривал во осминафиналето. Кај дуелот Литванија – БиХ нема многу калкулации, тоа е дуел да се биде или не: победникот оди во осминафинале, поразениот се враќа дома.

- Оглас -

Најнови вести