Мбапе и Меси, и трето полувреме по ред не можат да му дадат гол на Баерн!

Нема голови по првото полувреме во Минхен каде Баерн и понатаму добро се брани против Пари Сен Жермен, па Баварците се на едно полувреме од пласман во четвртфиналето на Лигата на шампионите.

Нема гол ниту во Лондон, но Тотенхем и Милан својот меч го почнаа десетина минути подоцна.

Лионел Меси кој го чека својот 800-ти гол во кариерата, вечерва го има 150-тиот старт во ЛШ, пред него с само Кристијано Роналдо и Икер Касилјас.

- Оглас -

Најнови вести