Мбапе ја прослави победата на Мароко (Фото)

Поразот на Шпанија од Мароко го израдува првиот стрелец на Мундијалот во Катар, Килијан Мбапе.

Мароко е можен противник на Франција во полуфиналето на СП и веројатно за Французите тоа е подобра опција отколку Шпанија.

Францускиот напаѓач веднаш преку социјалните мрежи, со мароканско знаме и круна му честиташе на пријателот и клупски колега Ашраф Хакими, кој ја запечати судбината на Црвената фурија со мајсторски изведен пенал и погодок во стилот Паненка.

- Оглас -

Најнови вести