Мбапе потпиша до 2025 година и порача: Секогаш сум велел дека Париз е мојот дом и тука сакам да освојувам титули!

Повеќе нема дилеми. Килијан Мбапе останува во Пари Сен Жермен, откако денеска е официјализиран новиот договор кој го обврзува францускиот голгетер да остане меѓу Светците до 2025 година.

„Секогаш сум велел дека Париз е мојот дом. Сакам тука да освојувам титули и да се забавувам како што тоа го правам секогаш. Ви благодарам“, беше пораката од Мбапе.

- Оглас -

Најнови вести