Меч како порачан за најдобрите стрелци – Обемејанаг и Варди погодија, Арсенал и Лестер ремизираа (Видео)

Капитенот на Топчиите стана првиот играч по легендарниот Тјери Анри со 20 или повеќе голови во Премиер лигата, а израмни најдобриот стрелец во Премиер лигата.

Слични вести...