Мејведер најави нов спектакл – Ќе има реприза од „борбата на векот“

Поранешниот светски шампион во супер-лесна и лесна категорија, Флојд Мејведер, преку социјалните мрежи најави нов боксерски спректакл. Непоразениот боксер се подготвува за нова борба против Мани Пакјао, откако последен пат се сретнаа во мај 2015 година, во борбата која беше наречена „меч на векот“.

Четириесет и едногодишниот боксер се враќа од пензија, а последен пат во рингот се појави во август 2017 година, во ревијалниот спектакл против Конор Мекгрегор, кого го победи по 10 рунди и оствари рекорд 50-0.

Засега не е познат точниот датум за борбата против филипинскиот боксер, а најверојатно ќе се случи кон крајот на оваа година.

- Оглас -

Најнови вести