Мекени стана хит со изразот на лицето кога му поставија прашање на италијански (Видео)

Американскиот фудбалер Вестон Мекени даде гол во победата на Јувентус од 2-0 на дуелот со Болоња и беше еден од најдобрите поединци на средбата, па беше одлучено веднаш по мечот, Американецот да даде изјава на терен за телевизијата која вршеше пренос.

Мекени застана пред камерата, а новинарката почна да зборува на италијански, што во еден момент предизвика шок и збунетост кај Вестон. Фудбалерот на Јуве рече дека изненадувачки го разбрал прашањето, но сепак си зборуваше на англиски.

Но, изразот на лицето му стана хит на социјалните мрежи.

https://www.youtube.com/watch?v=fH7fNmIbNG8

- Оглас -

Најнови вести