Мерак коефициенти за победи на Лајпциг, Халеп, Феникс санс…

Денешниот Супер тип е комбинација од четири спорта, но доминираат два. Дури шест тениски меча има со зголемени коефициенти. Доминик Тим е во фаворитската улога против Енди Мареј, а победа се очекува и на Гофин против Карашев. Кај жените, Симона Халеп лесно треба да помине во следното коло.

На фудбалски план има осум дуели, а примамлива е двојката на Лајпциг на гости кај Борусија Менхенгладбах, како и триумф на Силкеборг против Алборг во Данска.

Во НБА, Феникс санс кој имаше историски добра сезона во регуларниот дел, е фаворит за победа над Далас во првиот меч од полуфиналето на Западот во плејофот.

- Оглас -

Најнови вести