Меси ги шокираше Аргентинците со две неверојатни утки (Видео)

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Лионел Меси, иако е при крај на кариерата, се уште има магија во неговите нозе, па многумина остави во шок кога видоа какви шанси утна на мечот со Канада на стартот на Копа Америка.

Најпрвин во една иста акција двапати во краток период не се снајде добро:

И самиот се држеше за глава после нереализираните шанси со кои можеше да стави точка. Сепак, Меси се извади во финишот со асистенција до Лаутаро и Аргентина го даде тој потребен втор гол за дефинитивно запечатување на победата.

Погледнете ја втората утка на Меси:

- Оглас -

Најнови вести