Речиси половина ПСЖ не се појави на роденденската прослава на Мбапе, ги немаше и Меси и Нејмар

Килијан Мбапе вчера наполни 23 години, а на прославата дојдоа најголемиот дел од неговите соиграчи од Пари Сен Жермен, но не и најголемите ѕвезди, Нејмар и Лионел Меси.

На сликите од забавата не се забележуваат ниту другите Аргентинци, како Ди Марија, Икарди и Паредес, а чуди што од Французите се гледа само резервниот голман Летелие.

Колегите на Мбапе му подарија дрес на ПСЖ на кој на грбот пишува 2050, со што му порачаа дека сакаат тој да остане во парискиот клуб уште 30-тина години.

- Оглас -

Најнови вести