Меси има огромен оток на зглобот, Аргентинците загрижени (Фото)

На еден ден пред првиот меч на Аргентина на СП во Катар, глуждот на десната нога на Лионел Меси е сериозен отечен.

На фотографии од тренингот на Гаучосите се гледа отокот на зглобот, но аргентинската суперѕвезда го одработи целиот тренинг, тврди дека сè е во ред и дека утре од 11 часот ќе може да игра против Саудиска Арабија.

Тренингот на Аргентинците беше отворен во првите 15 минути, па фоторепортерите фатија и момент во кој Меси ја шутира топката со отечената десна нога.

- Оглас -

Најнови вести