Металург го расипа ракометниот ден на домаќините

Повеќекратниот македонски првак го победи Прилеп со 28:21, што е единствен триумф на гостинска екипа во шесте денешни дуели од Суперлигата.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *