Металург прокоцка победа, заврши без триумф на терен во премиерното издание на Европската лига на ЕХФ (видео)

Иако имаа предност и од 4 гола разлика, Металурзите на крајот со гол во последните секунди ремизираа против Адемар Леон со 27:27.

Слични вести...