Металург сака континуитет – Ќе аплицира за учество во Лигата на шампионите

Како третопласирана екипа во нашето првенство, редовниот учесник во ЛШ го загуби правото да игра со европската елита, па ќе се обиде по друг пат да стигне до настап.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *