Мијатовиќ: Со Шукер сум спиел повеќе пати отколку со жена ми!

Легендата на Реал Мадрид, Црногорецот Предраг Мијатовиќ, во интервју за шпански медиум говорше за неговото пријателство со Хрватот Давор Шукер со кој играа заедно за Југославија, а потоа и во Реал, со кого во 1998 година ја освоија и титулата во Лигата на шампионите.

„Јас и Давор сме пријатели, никогаш не разговаравме за војната. Давор е ведра пријатна личност, тешко е да не се согласувате со него. Долго бевме цимери, а јас се шегувам со жена ми, па некогаш велам дека повеќе сум спиел во иста соба со Шукер, отколку со неа“, вели Мијатовиќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести