Микс од пет спорта со специјално зголемени квоти во Супер типот на Sport Life (Фото)

Денешниот Супер тип стандардно има 16 натпревари од дури пет спорта со специјално зголемени квоти. Фудбалот доминира со осум меча, пет се тениски, а по меч има во останатите три спорта – ракомет, бејзбол и кошарка.

Понудата вообичаено започнува со тенис, и тоа со мечевите од вториот годинешен гренслем-турнир, „Ролан Гарос“. Бразилката Хадад Маија е фаворитка против Сорибес Тормо од Шпанија и специјално зголемената квота за триумф изнесува 1.69.

Специјално зголемени квоти има и за победи на Каспер Руд над Николас Жари, Холгер Руне над Франсиско Серундоло, на Томас Мартин Ечевери над Јошихито Нишиока, како и на Александер Зверев над Григор Димитров.

Од фудбалските возбудувања, се очекуваат победи на Шемрок, Хакен, Брејдаблик, Шелбурн, Замалек, Волфсбергер.

Тука е и големото унгарско ракометно дерби меѓу Веспрем и Пик Сегед, кошаркарското меѓу Фенербахче и Анадолу Ефес, како и бејзбол мечот меѓу Бостон ред сокс и Тампа беј рејс.
Понудата е одлична, вам ви останува да го одберете фаворитот што ви одговара.

- Оглас -

Најнови вести