Милан даде гол, а судијата не сакаше да гледа ВАР за евентуален фаул во корист на Аталанта(Видео)

Милан води со 1:0 со голот на Леао против Аталанта, а пред да биде постигнат погодокот, имаше сомнителна ситуација.

Гостите беа во напад, имаше дуел по кој играчите на аталанта бараа фаул, но судијата не го дусиди. Милан тргна во контра напад, а Леао успеа да постигне гол за голема радост на навивачите на „Сан Сиро“.

Главниот арбитар категорично покажа дека нема да бара помош од ВАР собата за да види дали имало фаул претходно во корист на Аталанта.

- Оглас -

Најнови вести