Милано обоено во сино, титулата на Наполи се славеше и во срцето на северна Италија (Фото)

Навивачите на Наполи титулата во Серија А ја прославуваа низ цела Италија, не само во Неапол. Голем број фанови на Сините од југот на Италија се собраа да прославуваат и во Милано, на плоштадот „Дуомо“ пред катедралата.

Според италијанските медиуми, ова е првпат на ова место да се прославува титула, а да не станува збор за фанови на Милан или Интер.

- Оглас -

Најнови вести